Infrasauna do pohodlí domova

Infrasauna pro více osobVýznam infrasauny neustále roste, a to nejen u nás, ale i ve světě. Je tomu tak díky jejímu zdravotnímu efektu a provozním vlastnostem, které jsou vskutku nenáročné. Pomalu se tak stává životním standardem a součástí životního stylu všech generací. Infrasauny dnes najdeme jako součást lázní, hotelů, sportovních klubů, kosmetických zařízení, terapeutických zařízení, dokonce i mateřských škol. A čím dál častěji je můžeme nalézt jako součást běžných domácností. Je to právě její provozní, prostorová a časová nenáročnost, které nám umožní pořídit si infrasaunu domů a to i do panelových bytů, což znamená obrovský krok vpřed v oblasti saunování.   

Umístění

Pojďme si tedy přiblížit, v čem její nenáročnost spočívá. Infrasauna si neklade žádné zvláštní podmínky na umístění, její instalace může být realizována kdekoli v interiéru. Jedinou podmínkou je, že prostředí by mělo být teplotně temperováno. I u infrasauny se dá řešit určité zateplení, není však příliš vhodná pro užití v exteriéru. Z hlediska elektřiny je třeba zajistit přívod 230 V, k čemuž nám stačí klasická zásuvka. Dále rovnou podlahu s krytinou – v domácím prostředí tedy dlažbu, plovoucí podlahu, PVC či koberec. Infrasauna má vlastní podlahu na stavěcích nábytkových šroubech, umožňující zároveň cirkulaci vzduchu pod ní. Její provoz vychází přibližně 10x levněji než provoz finské sauny. 

Účinky infrasauny

Funguje na principu suchého tepla, takže odpadá starost s odvětráním prostoru následně po saunování. K tomu, abyste si mohli dopřát kvalitní saunovací kůru, nepotřebujete dvě hodiny, jak tomu je zpravidla u sauny finské, stačí vám 30 – 45 minut. Infrasauna se nahřívá cca 10 – 15 minut, poté je pro Vás připravena. Saunovací kůra probíhá bez přerušení, a to přibližně 20 – 30 minut, podle individuální potřeby každého z nás. Není tedy třeba řešit odpočívárnu. Zároveň díky tomu, že infrasauna pracuje na principu hloubkového prohřívání těla, avšak při relativně nízké provozní teplotě – cca do 60 °C, nepotřebujete nutně po potící kůře ani ochlazovnu, dostačující je vlažná sprcha, opět podle Vaší individuální potřeby. Infrasauna se tedy může stát součástí vaší koupelny nebo kterékoli jiné místnosti vašeho domova a vy si ji tak můžete dopřát pravidelně, a to i několikrát týdně, což bude mít zaručeně příznivý účinek na vaši celkovou fyzickou i psychickou kondici. Ideální je spojit pobyt v infrasauně ještě následně s vodní masáží buď v masážní vaně nebo masážním sprchovém boxu, čímž proces regenerace a relaxace ještě znásobíte. 

 

Srovnání infrasauny a finské sauny

Rohové infrasaunyPokud bychom měli přistoupit k porovnání finské sauny a infrasauny, odborníci se všeobecně shodují na tom, že infrasauna je pro náš organismus šetrnější a zároveň přináší větší zdravotní efekt. Samozřejmě záleží na tom, co přesně od saunování očekáváme a který druh sauny si tedy chceme dopřát. Infrasauna nicméně otevírá plnohodnotnou cestu k saunování i těm z nás, kteří si klasickou finskou saunu právě z hlediska jejích vysokých teplot kvůli různým zdravotním omezením dopřát nemohou.

Pořiďte si infrasaunu

Dospěli jste k názoru, že infrasauna je to pravé pro vás? Pojďme tedy přistoupit k otázce samotné realizace. Opět zdůrazňujeme, že je třeba dát si pozor na kvalitu infratechnologie a vždy žádat po prodejci vyjádření Státního Zdravotního Ústavu o vhodnosti využití daných infrazářičů k saunování. Vybrat samotnou infrasaunu můžete buďto ze široké nabídky typizovaných kabin nebo si lze zvolit druhou cestu – infrasaunu na klíč. Tuto službu nabízí například česká saunařská společnost Vital Trend s.r.o., která vám vyrobí infrasaunu přesně podle vašich představ, popřípadě daného projektu, nebo vám ji sama navrhne. Infrasauny se dodávají v podobě panelové stavebnice, takže není problém ani s jejich případnou demontáží a přemístěním. Infrasauna je  tak ideálním a jednoduchým řešením, a saunování díky ní dnes dostupné již téměř pro každého.